STAVOKOMBINÁT INVEST s.r.o.
Kontaktujte nás

602 447 921

banner-image

Časté dotazy

Domů > Časté dotazy

Časté dotazy

Ohledně vašeho nového bydlení můžete mít spoustu otázek. Nebojte se zeptat.

Kde se budou bytové domy U Vořechu nacházet?

V nově vznikající čtvrti pro bydlení, zábavu a sport na JZ okraji Mnichova Hradiště směrem k Mladé Boleslavi realizuje společnost STAVOKOMBINÁT INVEST s.r.o. výstavbu bytových domů. Bytový komplex U Vořechu se nachází na ulici K Vořechu.

Po úspěšném ukončení výstavby „řadovek“ a viladomu v této lokalitě přicházíme s první etapou výstavby bytových domů.

Co je součástí komplexu kromě vlastního bydlení?

Kromě 19 bytových jednotek je součástí komplexu také 14 garáží, 18 parkovacích míst a sklepy. Jednotlivé byty mají k dispozici balkon nebo terasu. Komplex bude ohraničen živým (neprostupným) plotem.

Kolik bytů je součástí projektu?

Bytový dům A+B Mnichovo Hradiště nabízí 19 bytů.

Jaké jsou jejich velikosti?

Velikosti jednotlivých bytů jsou navrženy tak, aby si každý zájemce mohl vybrat takovou prostorovou dispozici, která mu nejvíce vyhovuje. Od menších bytů 2+kk až po prostorově velkorysé 4+kk. Plocha jednotlivých bytů se pohybuje od 53 m2 do 97 m2. Dle potřeb nových majitelů bytů lze v jednotlivých bytech změnit vnitřní dispozice, ale jen v průběhu výstavby.

Jaké jsou možnosti financování bydlení ?

Bydlení je možné financovat pomocí jakéhokoliv dostupného finančního produktu na českém realitním trhu (stavební spoření, hypoteční úvěr i různé kombinace finančních produktů), které si klient zajišťuje sám. Ve výjimečných případech může zajistit financování investor – prodej na splátky.

Co je příslušenstvím každého bytu?

Součástí každého bytu je sklep. Dále je ke každému bytu prodána garáž nebo venkovní parkovací místo. Veškeré dvou a vícepokojové byty mají samostatnou toaletu. Ve všech bytech najdete balkón či terasu. Součástí bytů v posledním nadzemním podlaží je pochozí zelená střecha (není v ceně bytu).

Ekologické standardy bydlení?

Pro stavbu budou použity velmi kvalitní materiály a postupovat se bude podle ekologických norem. Ty zaručují výraznou úsporu energií. Velkým přínosem je především použití vápenopískových cihel a zateplení, které vyhovují nejvyšším nárokům na kvalitu nízkoenergetických staveb. Vápenopískové cihly mají nejenom výborné termoregulační vlastnosti, ale jsou také výrazně neprůzvučné. Vysokému uživatelskému standardu přispívají také velkoformátová okna s dvojskly.

Parkovací místa v rámci komplexu? Dají se v případě potřeby dokoupit další?

Bytový komplex bude disponovat celkem 32 garážemi a venkovními parkovacími stání na 19 bytů. V případě potřeby tedy lze přebytečná místa odprodat případným zájemcům. Neprodaná venkovní parkovací místa budou odprodána SVJ.

Jak bude probíhat správa nad komplexem?

Správu nad komplexem bude po dokončení projektu zajišťovat společenství vlastníků. Při zakládání SVJ budou investorem stanoveny výchozí pravidla pro fungování domu stejně tak jako výchozí správcovská společnost. O následném fungování domu ale již rozhoduje samostatné společenství vlastníků. Majitelé si tedy budou moci o záležitostech v rámci komplexu posléze rozhodovat zcela samostatně.

Jaký je odhad nákladů na samotný provoz bytu?

Díky použití vysoce kvalitních materiálů splňujících přísné normy lze očekávat nižší náklady na vytápění a provoz domácnosti než u běžných staveb. Hlavní předností stavby v tomto směru jsou izolační okna a použití vápenopískových cihel, které jsou pro své tepelněakumulační vlastnosti ideální do nízkoenergetických domů. Velkou výhodou vápenopískových prvků je schopnost regulace vlhkosti.

Jak je to s občanskou vybaveností? Kde je nejbližší prodejna potravin, školka, škola, zastávka hromadné dopravy?

Občanská vybavenost projektu je i přes klidné okolí na dobré úrovni. V blízkosti stavby se nachází jak mateřská, tak i základní škola, prodejna potravin, supermarket LIDL, čerpací stanice i několik restaurací. Cca 1 km je vzdáleno autobusové nádraží. Do 2 km je vzdálen sportovní areál a zámek se zámeckým parkem.

Footer background image

Mapa

Evžen Janeba – jednatel
Tel.: 602 447 921

Stavbyvedoucí:
Ing. Miroslav Kafka